Informujemy!
Edukujemy! Pomagamy!
Stowarzyszenie
dla właścicieli dźwigów
Stowarzyszenie
dla firm dźwigowych
Założone w 1996 roku
Kontakt
Kontakt do biura SPBD


Dokumenty
Wzory dokumentów do pobrania


Członkostwo
Informacje o zapisach
Aktualności

Optymalne wykorzystanie przestrzeni w szybach dźwigów modernizowanych
2014-11-28

Rozwiązywanie problemów z eksploatacją i modernizacją wind - koszty eksploatacji
2014-06-11

Seminarium :: Kierunki rozwoju branży dźwigowej ::
2012-08-27


Trybunał Sprawiedliwości UE podtrzymuje kary dla
koncernów
2011-10-10

Usługi konserwacyjne dźwigów w Polsce
2011-09-26

Program pilotażowy
Bezpieczeństwo Dostępność Ekologia
2011-06-14

Zobacz wszystkie...

KILKA SŁÓW O STOWARZYSZENIU
Prezentacja działalności

Warszawskie Stowarzyszenie Pracodawców Branży Dźwigowej zostało założone w 1996 roku, a od 2005 roku działa jako Stowarzyszenie Pracodawców Branży Dźwigowej o charakterze ogólnopolskim. Stowarzyszenie jest dobrowolną organizacją mającą na celu ochronę praw i reprezentowanie interesów zrzeszonych członków wobec władz i administracji państwowej oraz samorządu terytorialnego i podmiotów gospodarczych.

W statucie zapisano ponadto liczne, konkretne cele, takie jak:
- konsolidacja środowiska "dźwigowców";
- wspomaganie rozwoju i wytwarzanie atmosfery zaufania i szacunku do branży dźwigowej,
- zwalczanie nieuczciwej konkurencji i jednoczesne wspieranie działań etycznych i dobrych obyczajów w branży.

Dotychczas Stowarzyszenie było organizacją o charakterze lokalnym, ale przyjęcie Polski do Unii uświadomiło nam, że konieczna jest reprezentacja polskich firm dźwigowych na szczeblu ogólnopolskim. Istniejące równolegle Polskie Stowarzyszenie Producentów Dźwigów zrzesza i reprezentuje czołowe koncerny działające na terenie Polski (jako tzw. członkowie wspierający). Naszą ideą jest (nie tylko w nazwie, ale również w działaniu) reprezentowanie firm rodzimych.

Warto podkreślić, że SPBD ma na celu również pomoc właścicielom dźwigów poprzez "Informowanie! Edukowanie! Pomoc!". Każdy może uzyskać poradę dotyczącą np. doboru odpowiedniego urządzenia czy też sposobu i zakresu modernizacji. W razie sytuacji konfliktowych, również służymy pomocną dłonią.

Stowarzyszenie, jaki i pośrednio jego członkowie, należą do europejskiej organizacji EFESME - European Federation for Elevator Small and Medium-sized Enterprises asbl - zrzeszającej małe i średnie firmy dźwigowe.

Zapraszamy tymczasem do zapoznania się z zawartością serwisu i mamy nadzieję, że informacje zgromadzone w portalu pomogą Państwu w rozwiązywaniu niecodziennych problemów.

Zalecenia modernizacyjne Konserwacja w krajach UE Modernizacja dźwigów
Mało który użytkownik zdaje sobie sprawę, że powstały zalecenia w sprawie modernizacji dźwigów. Prezentujemy "10 Zasad Komisji Europejskiej" 95/216/EC z dnia 8 czerwca 1995 r ...
Czytaj więcej ...
Polityka uprawiana przez firmy „wielkiej czwórki” ogranicza wolność wyboru klienta. Jest on skazany na firmę, która daną windę zainstalowała. Nie ma możliwości zmiany konserwatora bez większego wkładu finansowego!
Czytaj więcej ...
Modernizacje dźwigów mają na celu poprawę bezpieczeństwa i parametrów technicznych oraz przystosowanie do aktualnie obowiązujących wymagań prawnych i normatywnych. Brak opracowań na ten temat pragniemy chociaż częściowo wypełnić niniejszą instrukcją, aby umożliwić podejmowanie właściwych decyzji...
Czytaj więcej ...
Współpraca:
European Federation for Elevator Small and Medium-sized Enterprises Administrator24.info - portal dla Zarządców Nieruchomości. Porady dla właścicieli, wspólnot mieszkańców, administracji i spółdzielni mieszkaniowych The European Elevatori Magazine Europejskie Wydawnicto Informacji Technicznych Magazyn Wspólnota Mieszkaniowa Mieszkanie i Wspólnota - Poradnik właścicieli i zarządców
Wszelkie prawa zastrzeżone © SPBD 1996 - 2018 created: roksela.com
O SPBD   Statut   Władze   Cele i zadania   Członkostwo   Baza firm   Instytucje współpracujące   Historia   Dla właścicieli