Informujemy!
Edukujemy! Pomagamy!
Stowarzyszenie
dla właścicieli dźwigów
Stowarzyszenie
dla firm dźwigowych
Założone w 1996 roku
Kontakt
Kontakt do biura SPBD


Dokumenty
Wzory dokumentów do pobrania


Członkostwo
Informacje o zapisach
Aktualności

Optymalne wykorzystanie przestrzeni w szybach dźwigów modernizowanych
2014-11-28

Rozwiązywanie problemów z eksploatacją i modernizacją wind - koszty eksploatacji
2014-06-11

Seminarium :: Kierunki rozwoju branży dźwigowej ::
2012-08-27


Trybunał Sprawiedliwości UE podtrzymuje kary dla
koncernów
2011-10-10

Usługi konserwacyjne dźwigów w Polsce
2011-09-26

Program pilotażowy
Bezpieczeństwo Dostępność Ekologia
2011-06-14

Zobacz wszystkie...

INSTYTUCJE I FIRMY WSPÓŁPRACUJĄCE

European Federation for Elevator Small and Medium-sized Enterprises European Federation for Elevator Small and Medium-sized Enterprises (w skrócie: EFESME) - instytucja reprezentująca małe i średnie firmy europejskie z branży dźwigowej. Bierze czynny udział w formułowaniu norm i przepisów UE, zabiera głos w różnego rodzaju specjalistycznych Instytucjach i Związkach Europejskich. Prowadzi otwarty dialog społeczny mający na celu poprawę bezpieczeństwa w branży oraz ujednolicenie przepisów unijnych.

www.efesme.org

Członkowie EFESME


The European Elevatori Magazine The European Elevatori Magazine - oficjalny magazyn EFESME. Lider wśród międzynarodowych magazynów branży dźwigowej. Na scenie światowej magazyn zadebiutował w roku 1989. Obecnie wydawany w dwóch językach: włoskim i angielskim. Nakład: 4.000 sztuk w ponad 50 krajach. Stała współpraca z SPBD nawiązana w roku 2011

www.elevatori.itEuropejskie Wydawnicto Informacji Technicznych Magazyn DŹWIG wydawany przez Europejskie Wydawnictwo Informacji Technicznych Sp. z o.o. z Radomia jest niezależnym czasopismem branżowym skierowanym do osób i firm związanych z rynkiem urządzeń transportu bliskiego w Polsce. Publikowane artykuły poruszają problematykę produkcji, zakupu, montażu i konserwacji dźwigów osobowych i towarowych, schodów i chodników ruchomych. Na stronach Magazynu DŹWIG swoje stałe miejsce mają opinie, debaty środowiska na temat aktualnych zagadnień, wywiady, relacje z targów, konferencji, felietony. Redakcja Magazynu Dźwig sprawuje patronat medialny nad wydarzeniami naukowymi i wystawienniczymi w Polsce min. nad targami Euro- Lift w Kielcach. Współpracujemy także z instytucjami naukowymi i stowarzyszeniami dźwigowymi, takimi jak Polskie Stowarzyszenie Producentów Dźwigów, Centrum Bezpieczeństwa Technicznego czy Urząd Dozoru Technicznego oraz Polskim Stowarzyszeniem Producentów Branży Dźwigowej.

Dla członków SPBD wydawnictwo EWIT przygotowało zniżkę na reklamę w magazynie w wysokości 10% wartość ceny podstawowej. Dodatkowo, każdy z członków może uzyskać dodatkowy rabat negocjując indywidualnie z czasopismem. Zachęcamy do współpracy z redakcją.

www.ewit.plAdministrator24.info - portal dla Zarządców Nieruchomości. Porady dla właścicieli, wspólnot mieszkańców, administracji i spółdzielni mieszkaniowych Administrator24.info - portal dla Zarządców Nieruchomości. Porady dla właścicieli, wspólnot mieszkańców, administracji i spółdzielni mieszkaniowych.

Dla członków SPBD portal przygotowało zniżkę na reklamę. Szczegółów dotyczących promocji w serwisie udziela Redaktor Portalu Pani Agnieszka Piksa apiksa@administrator24.info - zachęcamy do współpracy.

www.administrator24.infoMieszkanie i Wspólnota - Poradnik właścicieli i zarz_dców "Mieszkanie i Wspólnota" - ogólnopolski, specjalistyczny miesięcznik branżowy ukazuje się już 10 lat. Abonentami są zarządy wspólnot mieszkaniowych, licencjonowani zarządcy nieruchomości, prezesi spółdzielń mieszkaniowych oraz właściciele lokali. W związku z czym prenumerata trafia bezpośrednio do osób najbardziej zainteresowanych zarządzaniem, podejmujących decyzje finansowe, dokonujących wyboru wykonawców remontów i technologii dla budynków wielorodzinnych i całych osiedli.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu publicystycznemu naszych autorów i ekspertów coraz liczniejsze grono czytelników uzyskuje wiedzę przekazywaną w sposób profesjonalny i przejrzysty.

Tematy przedstawione na łamach pisma są także prezentowane podczas spotkań, konferencji, szkoleń organizowanych przez redakcję.

Dla reklamujących na łamach czasopisma firm zrzeszonych w Stowarzyszeniu udzielamy wysokich bonifikat. Zachęcamy do udziału w naszej jesiennej konferencji organizowanej wspólnie z Muratorem.

www.mieszkanie-i-wspolnota.pl
Zalecenia modernizacyjne Konserwacja w krajach UE Modernizacja dźwigów
Mało który użytkownik zdaje sobie sprawę, że powstały zalecenia w sprawie modernizacji dźwigów. Prezentujemy "10 Zasad Komisji Europejskiej" 95/216/EC z dnia 8 czerwca 1995 r ...
Czytaj więcej ...
Polityka uprawiana przez firmy „wielkiej czwórki” ogranicza wolność wyboru klienta. Jest on skazany na firmę, która daną windę zainstalowała. Nie ma możliwości zmiany konserwatora bez większego wkładu finansowego!
Czytaj więcej ...
Modernizacje dźwigów mają na celu poprawę bezpieczeństwa i parametrów technicznych oraz przystosowanie do aktualnie obowiązujących wymagań prawnych i normatywnych. Brak opracowań na ten temat pragniemy chociaż częściowo wypełnić niniejszą instrukcją, aby umożliwić podejmowanie właściwych decyzji...
Czytaj więcej ...
Współpraca:
European Federation for Elevator Small and Medium-sized Enterprises Administrator24.info - portal dla Zarządców Nieruchomości. Porady dla właścicieli, wspólnot mieszkańców, administracji i spółdzielni mieszkaniowych The European Elevatori Magazine Europejskie Wydawnicto Informacji Technicznych Magazyn Wspólnota Mieszkaniowa Mieszkanie i Wspólnota - Poradnik właścicieli i zarządców
Wszelkie prawa zastrzeżone © SPBD 1996 - 2018 created: roksela.com
O SPBD   Statut   Władze   Cele i zadania   Członkostwo   Baza firm   Instytucje współpracujące   Historia   Dla właścicieli