Informujemy!
Edukujemy! Pomagamy!
Stowarzyszenie
dla właścicieli dźwigów
Stowarzyszenie
dla firm dźwigowych
Założone w 1996 roku
Kontakt
Kontakt do biura SPBD


Dokumenty
Wzory dokumentów do pobrania


Członkostwo
Informacje o zapisach
Aktualności

Optymalne wykorzystanie przestrzeni w szybach dźwigów modernizowanych
2014-11-28

Rozwiązywanie problemów z eksploatacją i modernizacją wind - koszty eksploatacji
2014-06-11

Seminarium :: Kierunki rozwoju branży dźwigowej ::
2012-08-27


Trybunał Sprawiedliwości UE podtrzymuje kary dla
koncernów
2011-10-10

Usługi konserwacyjne dźwigów w Polsce
2011-09-26

Program pilotażowy
Bezpieczeństwo Dostępność Ekologia
2011-06-14

Zobacz wszystkie...

Kategoria: Reportaż
Spotkanie EFESME i SPBD na Euro-Lift 2010

Niniejszy artykuł, autorstwa Massimo Bezzi (Wiceprezesa EFESME), został opublikowany w magazynie Elevatori i przetłumaczony na język polski na potrzeby SPBD

Spotkanie EFESME i SPBD na Euro-Lift 2010

Massimo Bezzi i Giovanni Ferrarini, odpowiednio Wiceprezes i Sekretarz Generalny EFESME, reprezentowali Europejskie Stowarzyszenie Małych i Średnich Firm Branży Dźwigowej na targach Euro-Lift (20-22.10.2010).

Udział delegacji EFESME w targach był częścią programu rozwoju wspólnych działań pomiędzy federacją i krajowymi stowarzyszeniami członkowskimi (14 stowarzyszeń z 12 krajów). Okazją do zorganizowania spotkania stały się nowo powstałe targi, które miały miejsce w Kielcach. EFESME wykorzystało szansę na bezpośredni kontakt z nowym rynkiem i jego rzeczywistą naturą.

Dodatkowo, EFESME – podczas seminarium technicznego odbywającego się na EXPO – przedstawiło swoje cele i prowadzoną działalność ochrony interesów małych i średnich firm europejskich branży dźwigowej. Federacja wprowadziła swoich polskich członków w cechy rynków europejskich, ich trendy, nowe normy i przepisy.

Spotkanie w Kielcach zostało zorganizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Pracodawców Branży Dźwigowej (członek EFESME od października 2005 roku).

Spotkanie prowadzone było przez Tadeusza Trudnowskiego i Tomasza Katnera, odpowiednio Prezesa i Sekretarza Generalnego SPBD. Po raz pierwszy w historii EFESME Massimo Bezzi miał możliwość bezpośredniego kontaktu z polskimi przedsiębiorstwami członkowskimi. Przedstawił politykę i działania federacji, które prowadzone są we współpracy z różnymi biurami Komisji Europejskiej. Ponadto, wyjaśnił sposób organizacji międzynarodowych działań EFESME, szczególnie w kwestii spraw techniczno – prawnych bezpośrednio dotykających MŚP branży dźwigowej. Wiceprezes EFESME zilustrował także intensywne działania ekspertów federacji w różnych grupach roboczych, zarówno na poziomie CEN (Europejski Komitet Normalizacyjny) jak i ISO (International Organization for Standardization).

Działania te przyciągnęły uwagę polskich słuchaczy i padło wiele pytań oraz próśb o dalsze informacje. Aby odpowiedzieć na wszystkie z nich – ze względu na brak czasu, który nie pozwolił na całkowite zaspokojenie ciekawości – sekretariat EFESME w Brukseli został poproszony o dostarczenie dogłębnych informacji na wszystkie pytania.

Po spotkaniu miała miejsce bardzo żywa debata z udziałem członków SPBD (obecnych i potencjalnych) i delegatów EFESME. Tak wysokie zainteresowanie ukazuje kluczową rolę, jaką odgrywa EFESME w obronie małych i średnich przedsiębiorstw branży dźwigowej w zakresie wsparcia praktycznego, technicznego i prawnego.

Prezes Trudnowski zamknął posiedzenie w Kielcach dziękując EFESME za wykonywaną prace i wyraził nadzieję na dalsze dwustronne spotkania między SPBD i EFESME.

Wizyta delegacji EFESME w Polsce została zakończona wizytą w firmie Winda-Warszawa. Jest to firma awangardowa, która wykazała się organizacyjnymi i produkcyjnymi możliwościami działając na rynku zupełnie odmiennym od tych, do których wszyscy są przyzwyczajeni w krajach Europy Zachodniej.

Zobacz również:

Spotkanie EFESME i SPBD na Euro-Lift 2010 ...
Historia dźwigów w Polsce i na świecie ...
Program pilotażowy
Bezpieczeństwo Dostępność Ekologia ...

Popularne tagi:

powiększenie kabiny Kary Otis KONE Schindler Thyssen Mitsubishi UE rynek wind konserwacja koncernów dotacje na modernizację wind norma snel windy w Polsce wymiana windyZalecenia modernizacyjne Konserwacja w krajach UE Modernizacja dźwigów
Mało który użytkownik zdaje sobie sprawę, że powstały zalecenia w sprawie modernizacji dźwigów. Prezentujemy "10 Zasad Komisji Europejskiej" 95/216/EC z dnia 8 czerwca 1995 r ...
Czytaj więcej ...
Polityka uprawiana przez firmy „wielkiej czwórki” ogranicza wolność wyboru klienta. Jest on skazany na firmę, która daną windę zainstalowała. Nie ma możliwości zmiany konserwatora bez większego wkładu finansowego!
Czytaj więcej ...
Modernizacje dźwigów mają na celu poprawę bezpieczeństwa i parametrów technicznych oraz przystosowanie do aktualnie obowiązujących wymagań prawnych i normatywnych. Brak opracowań na ten temat pragniemy chociaż częściowo wypełnić niniejszą instrukcją, aby umożliwić podejmowanie właściwych decyzji...
Czytaj więcej ...
Współpraca:
European Federation for Elevator Small and Medium-sized Enterprises Administrator24.info - portal dla Zarządców Nieruchomości. Porady dla właścicieli, wspólnot mieszkańców, administracji i spółdzielni mieszkaniowych The European Elevatori Magazine Europejskie Wydawnicto Informacji Technicznych Magazyn Wspólnota Mieszkaniowa Mieszkanie i Wspólnota - Poradnik właścicieli i zarządców
Wszelkie prawa zastrzeżone © SPBD 1996 - 2018 created: roksela.com
O SPBD   Statut   Władze   Cele i zadania   Członkostwo   Baza firm   Instytucje współpracujące   Historia   Dla właścicieli